This Website and the Sub Sites attached to it use cookies. For details please click here. By continuing to use this Website or any Sub Sites, you are consenting to the use of these cookies. You can switch off cookies at any time using your browser settings but if you do, this may affect your user experience.
Progress
Please wait...
banner_image
SATURDAY 7 MAY 2016 - TOURNAMENT ROUND 1 - Meet at ground at 8.45am for a 9.00am start



Host Club HARTSHEAD MOOR (Result)


Host Club WAKEFIELD THORNES  (Result)



1 Birstall
v Crossbank Meths 1 Ossett
v Adwalton


2 Gomersal 
v Hartshead Moor 2 Altofts
v Gildersome

3 Cleckheaton v Mirfield PC 3 Hanging Heaton  v Wakefield Thornes

4 Moorlands
v Liversedge
4 Wrenthorpe v Hunslet Nelson

Reserves Mirfield & Hopton Mills

Reserves East Ardsley, New Farnley & Morley














SATURDAY 21 MAY 2016 - TOURNAMENT ROUND 2 - Meet at ground at 8.45am for a 9.00am start


Host Club BIRSTALL (Result)



Host Club EAST ARDSLEY (Result)




1 Liversedge
v Hopton Mills 1 Hanging Heaton  v New Farnley

2 Mirfield PC
v Moorlands 2 East Ardsley v Altofts


3 Mirfield 
v Birstall
3 Hunslet Nelson v Wrenthorpe

4 Hartshead Moor v Cleckheaton 4 Wakefield Thornes v Morley


Reserves Gomersal & Crossbank Meths
Reserves Gildersome, Adwalton & Ossett














SATURDAY 4 JUNE 2016 - TOURNAMENT ROUND 3-  Meet at ground at 8.45am for a 9.00am start



Host Club GOMERSAL (Result)


Host Club East Ardsley (2) (Result)




1 Gomersal
v Birstall
1 Altofts
v Ossett


2 Crossbank Meths v Mirfield
2 Gildersome v East Ardsley

3 Cleckheaton v Hopton Mills 3 Morley
v New Farnley

4 Moorlands
v Hartshead Moor 4 Adwalton v Wakefield Thornes

Reserves Mirfield PC & Liversedge

Reserves Hunslet Nelson, Wrenthorpe &Hanging Heaton













SATURDAY 18 JUNE 2016 - TOURNAMENT ROUND 4-  Meet at ground at 8.45am for a 9.00am start


Host Club HOPTON MILLS (Result)


Host Club MORLEY (Result)




1 Mirfield PC
v Liversedge
1 Wrenthorpe v Adwalton


2 Gomersal
v Birstall
2 Hanging Heaton v Morley


3 Crossbank Meths v Hopton Mills 3 Gildersome v New Farnley

4 Mirfield 
v Hartshead Moor 4 Ossett
v Hunslet Nelson

Reserves Cleckheaton & Moorlands

Reserves Altofts, Wakefield Thornes & East Ardsley













SATURDAY 2 JULY 2016 - TOURNAMENT ROUND 5-  Meet at ground at 8.45am for a 9.00am start



Host Club CROSSBANK METHODISTS (Rain)

Host Club WRENTHORPE



1 Crossbank Meths v Moorlands 1 Wakefield Thornes v East Ardsley

2 Hopton Mills v Mirfield PC 2 Wrenthorpe v Hunslet Nelson

3 Gomersal
v Liversedge
3 Hanging Heaton v Altofts


4 Cleckheaton v Mirfield  
4 Adwalton v Ossett


Reserves Hartshead Moor & Birstall

Reserves New Farnley, Morley & Gildersome














SATURDAY 16 JULY 2016 - TOURNAMENT ROUND 6-  Meet at ground at 8.45am for a 9.00am start


Host Club MIRFIELD PC (Result)


Host Club ALTOFTS  (Result)




1Moorlands
v Cleckheaton 1 Morley
v Wrenthorpe

2 Birstall
v Hartshead Moor 2 Altofts 
v Wakefield Thornes

3 Crossbank Meths  v Liversedge
3 Gildersome v East Ardsley

4 Mirfield PC
v Gomersal
4 New Farnley v Hanging Heaton

Reserves Mirfield & Hopton Mills

Reserves Adwalton, Ossett & Hunslet Nelson














SATURDAY 30 JULY 2016 - TOURNAMENT ROUND 7-  Meet at ground at 8.45am for a 9.00am start


Host Club LIVERSEDGE (Result)


Host Club OSSETT




1 Hopton Mills v Birstall
1 New Farnley v Ossett


2 Mirfield 
v Moorlands 2 East Ardsley v Adwalton


3 Mirfield PC
v Hartshead Moor 3 Hunslet Nelson v Wakefield Thornes

4 Gomersal
v Liversedge
4 Gildersome v Morley


Reserves Cleckheaton & Crossbank Meths 
Reserves Wrenthorpe, Altofts & Hanging Heaton





































SUNDAY 14 AUGUST 2016 - HUNSLET NELSON UNDER 9 GRAND FINALS DAY - at Hunslet Nelson



The top performing eight teams during the tournament rounds will be invited to complete in



the Grand Finals Day





















THE BRIAN CALVERLEY UNDER 9 KNOCK OUT CUP & THE TONY LARVIN SUPPLEMENTARY KNOCK OUT CUP















ROUND 1 FRIDAY 20 MAY 2016 commencing at 6.30pm

















A Altofts
v Adwalton






B Ossett
v Hunslet Nelson





C Gomersal
v Birstall






D Mirfield 
v Wakefield Thornes





E Mirfield PC v Cleckheaton





F Moorlands v Hartshead Moor





G Crossbank Methodists v Hopton Mills





H Wrenthorpe v Hanging Heaton





I New Farnley v Liversedge






J Gildersome v  East Ardsley


















B CALVERLEY KNOCK OUT CUP


T LARVIN KNOCK OUT CUP


ROUND 2 FRIDAY 10 JUNE 2016 commencing at 6.30pm
ROUND 2 FRIDAY 10 JUNE 2016 commencing at 6.30pm












K Ossett v Crossbank Methodists
P Hunslet Nelson

v  Hopton Mills

L Wakefield Thornes
v Hartshead Moor
Q Mirfield

v  Moorlands

M Hanging Heaton
v Mirfield PC
R Wrenthorpe
v  Cleckheaton
N New Farnley
v Altofts
S Liversedge

v  Adwalton

O East Ardsley
v Birstall T Gildersome
v  Gomersal


 

 



















ROUND 3 FRIDAY 24 JUNE 2016 commencing at 6.30pm
ROUND 3 FRIDAY 24 JUNE 2016 commencing at 6.30pm












U Ossett
v East Ardsley
V Hunslet Nelson
v Gomersal

BYES Winners of L, M and N


BYES Winner of Q, R, S















FINALS DAY FOR BOTH KNOCK OUT CUPS SUNDAY 31st JULY 2016 AT HUNSLET NELSON CC commencing at 10.00am













SEMI FINALS B CALVERLEY KNOCK OUT CUP

SEMI FINALS OF T LARVIN KNOCK OUT CUP













Wakefield Thornes

v Altofts


Moorlands

v Liversedge


East Ardsley

v Hanging Heaton


Gomersal

V Cleckheaton














NB All semi finals will start at 10.00am. The two finals and two third place playoffs will commence at 12.00noon.